ROK 2024
Upozorňujeme čtenáře, že od března bude výpůjční lhůta pro knihy zkrácena z 45 dnů na 30 dnů. Je to standartní výpůjční lhůta. Zároveň připomínáme, že k včasnému vrácení vypůjčené knihy pomáhá též náš knihobox před knihovnou.


22. 3. 2024

Opravená knihobudka!

Naše knihobudka ve středu obce prošla důkladnou rekonstrukcí. Prosím, snažte se i vy, aby v ní byl pořádek. Rozhodně není na odkládání starých věcí. Vše s čím si nevíte rady, můžete odvézt do sběrného dvora v Radotíně.


ROK 2023

od února pro vás připravujeme nové besedy a přednášky - sledujte v sekci Besedy


KOUZELNÉ ČTENÍ - od února 2023 v knihovně

Do knihovny jsme pořídili mluvící interaktivní knihy z edice Kouzelné čtení a dvě Albi tužky.

Kouzelné čtení je unikátní vzdělávací koncept od Albi, díky kterému se děti zábavnou a poutavou formou dozví spoustu zajímavých a užitečných informací.
Stačí, když se lehce dotknou Albi tužkou obrázku nebo textu, ozve se příslušná informace, zvuk nebo hudba. Hraní s Albi tužkou je zábava s neomezenými možnostmi - tužka
dovede nejenom číst texty, zpívat písničky a přehrávat reálné zvuky (řev lva, zpěv ptáků, zvuky dopravních prostředků apod.), ale dají se s ní hrát i různé hry a kvízy. Možná, že někteří rodiče malých dětí toto už znají, ale my se budeme snažit, aby Kouzelné čtení našlo místo i v naší knihovně.

Je to velmi jednoduché, elektronická tužka slouží jako čtečka speciálního kódu, který je ukryt přímo na stránkách knih. Stačí, když se lehce dotknete tužkou obrázku nebo textu, ozve se příslušná informace, zvuk nebo hudba. V knihách naleznete nepřeberné množství informací, ale také vědomostní či postřehové hry.

Velkou výhodou je, že elektronická tužka funguje se všemi knihami z edice Kouzelné čtení a nepotřebujete tedy pro každou knihu novou tužku. S nákupem nové knihy stačí pouze bezplatně nahrát nový audio soubor do tužky (ze stránek www.kouzelnecteni.cz) a nová mluvící kniha je vám hned k dispozici.

Elektronická tužka má i další doplňkové funkce. Díky vestavěné paměti ji můžete používat jako MP3 přehrávač nebo USB paměť. Tužka má také funkci pro záznam zvuku.

Kouzelné čtení je určeno jak dětem v předškolním věku, tak dětem starším, ale bezpochyby zaujme i dospělé. Záleží pouze na tom, jakou knihu si právě zvolíte.


doučování
doučování

Doučování angličtiny - nabídka stále platí.ROK 2022


Uzavření knihovny o vánočních svátcích 2022:

Poslední den půjčování je čtvrtek 22. 12. 2022, pak je knihovna uzavřená.

Otevřeme v úterý 3. 1. 2023

Ve čtvrtek 22.9.2022 bude knihovna ZAVŘENÁ (příprava na volby). V knihovně bude zasedat volební komise pro nový volební okrsek.

Děkujeme za pochopení.

Plánované akce:


Beseda s akademickým sochařem Petrem Váňou


téma: JAK SE DĚLÁ SOCHA ?

Kdy: v úterý 20. 9. 2022 v 18.00 hod.

Kde: Zasedací místnost ÚMČ, K Lochkovu 6, Praha 5 - Slivenec

Beseda s Jiřím Denkem, mořeplavcem a cestovatelem

téma: ANTARKTIDA

Kdy: v úterý 4. 10. 2022 v 18.00 hod.

Kde: Zasedací místnost ÚMČ, K Lochkovu 6, Praha 5 - Slivenec


12. 6. 2022

Uzavření knihovny o prázdninách 2022

Od pondělí 11. 7. 2022 do pátku 22. 7. (2 týdny)

Pokud není knihovna otevřená, využijte k vracení bibliobox. Výpůjční doba knih bude prodloužena.

ROK 2022

12. 5. 2022

Ve čtvrtek 12.5.2022 dostala knihovna neobyčejný dar. Vedoucí knihovny a mecenáška paní Irena Krejčová nechala zhotovit sochu v podobě knihy se záložkou ze sliveneckého a carrarského mramoru. Jejími autory jsou Petr Váňa a Eliška Váňová.


1. 3. 2022 

Sledujeme tragickou situaci na Ukrajině, přesto se snažíme fungovat dál podle pravidelné otevírací doby. V měsíci březnu jsou pro vás připraveny dvě besedy - detailně v sekci Besedy

1. 12. 2021

Milí čtenáři a přátelé knihovny, knihovna bude v prosinci otevřená v pravidelné otevírací době až do čtvrtka 23. 12. Pak se znovu otevře v novém roce v úterý 4. 1. 2022.

15.10.2021

Dne 14. října 2021 předal ministr kultury Lubomír Zaorálek v Zrcadlové kapli Klementina ceny Ministerstva kultury ČR "Knihovna roku 2021". Knihovnou roku 2021 v kategorii "základní knihovna" se stala Obecní knihovna ve Statenicích ze Středočeského kraje. Zvláštní ocenění získaly Místní knihovna v Číměři z kraje Vysočina a Veřejná knihovna Slivenec...

Knihovna roku 2021

Vytvořte si webové stránky zdarma!